Tuzlalı'nın Avantaj Kartı

Haberler

Tuzla’nın Gönüllü Kadınları, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Tek Yürek Oldu


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı ve Kadın Kent Gönüllüleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tek yürek oldu. Tuzla’nın gönüllü kadınları, güne özel hazırladıkları yaka kokartlarını vatandaşlara hediye ederek “Mutluluk Elinde, Öfkene Yenilme” mesajı verdi.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde eş zamanlı olarak 3 farklı yerde stant açtı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı ile Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Aileyi Güçlendirme Komisyonu’na kayıtlı Kadın Kent Gönüllüleri, Tuzla Sahili, Tuzla Marina ve Şifa Kültür Merkezi önünde açtıkları stantta farkındalık oluşturan etkinlikler düzenledi. Dr. Fatma Yazıcı ve Kadın Kent Gönüllüleri, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı El Sanatları Atölyesi’nde ihtiyaç sahibi kadınlar tarafından turuncu ve mor zemin üzerine yapılan yaka kokartları ve Piri Reis Üniversitesi ile birlikte hazırlanan “Mutluluk Elinde, Öfkene Yenilme” konulu el broşürlerini dağıtarak “Şiddetin Her Türlüsüne Hayır” mesajı verdi.

Başkan Yazıcı: Şiddetin Her Türlüsünü Lanetliyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü mesajını sosyal medya kanalıyla paylaştı. Başkan Yazıcı, “Kadın yaştır, kadın taçtır. Nezaket ve letafetiyle her zaman hayatımıza bambaşka anlam katan kadındır. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddetin her türlüsünü lanetliyoruz. Kadına olan şiddetin ise ağza bile alınmasını asla istemiyoruz” dedi.

Tuzla kart 2018 © web sayfası tüm hakları saklıdır, izin alınmadan yayınlanamaz.